Efibadem kurabiye
mavisu
13 Şubat 2020
0 Comments

Efibadem

Gökçeada da Efibademi Nerede bulurum ?

Gökçeada nın Meydani Pastanesi bu ünlü kurabiyenin yaratıcısı. Adalı Madam Efi’den aldıkları tarifi geliştirerek yarattıkları efibadem, aynı zamanda adanın en iyi marka çalışmalarından biri. Mutlaka tatmalı hatta sevdiklerinize adadan bir hediye olarak götürmelisiniz. 

İçinde neler var ?

Efibadem sıradan bir un kurabiyesi değil! Tadı, kokusu ve kıvamı diğerlerinden çok farklı; en kaliteli unların, kendine has tereyağının ve ona yoğun bir tat kazandıran bademlerin karışımıyla yaratılan bu ürün doğduğu topraklara yeniden döndü.

Efibadem’i farklı kılan önemli bir özelliği de uzun bir bekleme süresine sahip olması. Uygun saklama koşullarında altı ay süreyle hiç bozulmadan bekletilebiliyor. Üstelik tadından ve kokusundan hiçbir şey kaybetmeden… ‘

‘Efibadem herhangi bir yerde bulabileceğiniz sıradan bir ürün değil. Onu değerli kılan sadece içindeki malzemelerin kaliteli olması da değil. Malzeme temininden, satış aşamasına kadar imalatın her aşamasını titizlikle yerine getiren ustaların hünerli ellerinin sihirli dokunuşu da değil. Efibadem’in farklı bir ürün olmasının asıl nedeni geçmiş hayatların içinden hiç bozulmadan çıkarılan çok değerli bir eşya gibi hayatımızda yeniden var olmasıdır. Bizler Efibadem’in sadece bir kurabiye değil, Gökçeada ile sizler arasında bir bağ olduğunun bilincindeyiz. ‘ diyor Meydani Pastanesi.

Gökçeada’ya has bu ürünün benzerlerinden ayrı olmasının, daha farklı bir kurabiye olarak anılmasının sırrı ise içindeki karışımlarda saklı; yapımında kullanılan tereyağı, hiçbir katkı maddesi içermediği için ağızda çok hoş bir tat bırakıyor. Özenle seçilen bu yağlar bazı tereyağlarında olduğu gibi rahatsız edici hiçbir koku içermiyor. Kurabiyeler ağızda o kadar kolay dağılıyor ki, açığa çıkan badem parçalarının tadı hemen hissediliyor.

Meydani ürün yelpazesini sürekli genişletiyor. İmbrassos markası altında zeytinyağı, karadut reçeli, ada balı, dibek kahvesi ve bitkisel cilt kremi de çıkardı. İnternet sitesinden online alışveriş yapmak da mümkün.

Yukarıdaki muhteşem lezzeti tatmak için gelin, Gökçeada Mavisu Resort Hotel‘de rezervasyon yaptırın. Hem adadaki eşi benzeri olmayan doğa içindeki tesisimizde konaklama şansını yaşayın hem de adamızın güzel imkanlarından yararlanın.

Kaynak: www.gokceadarehberim.com , efibadem.com